CMS, WordPress

Najpopularniejsze systemy zarządzania treścią

Najpopularniejsze systemy zarządzania treścią

W dobie zintensyfikowanego transferu i generowania informacji w przestrzeni Internetu, najlepsze i niezbędne są elastyczne i kompatybilne rozwiązania, zapewniające tworzenie przejrzystych i kreatywnych witryn.


W ciągu ostatnich kilku lat tradycyjne strategie modelowania stron internetowych zostały wyparte przez o wiele doskonalsze systemy zarządzania treścią – CMS, (z ang. Content Management System), a ich liczba sięga kilku tysięcy. Do najbardziej popularnych systemów zarządzania treścią należą: Joomla, Drupal i WordPress, których liczne zalety zostały docenione przez miliony użytkowników na całym świecie. Dostępność do nich jest wręcz nieograniczona, ponieważ funkcjonują na zasadach open-source, czyli można je pobrać za darmo z Internetu. Jeżeli zatem liczysz na zbudowanie znakomitego wizerunku Twojej firmy w sieci i skuteczną prezentację oferowanych przez nią marek, to wyżej wymienione oprogramowania CMS są idealne dla Ciebie!

1.Joomla – primo najwyższa jakość wizualna, secundo przejrzystość prezentowanych treści

Dzięki Joomli możliwym się stało elastyczne wdrażanie kreatywnych i wysublimowanych rozwiązań na stronach internetowych w stosunkowo krótkim czasie, czego implikacją jest możliwość szybkiego uruchomienia portalu (chociażby forów dyskusyjnych). Joomla jest CMS-em, który opiera się na rozbudowanej bazie modułów, pozwalających na wielopoziomową funkcjonalność. Opanowanie struktury i zasady działania systemu jest proste, a umożliwiają to liczne ogólnodostępne poradniki i samouczki. Na Joomli optymalnie można zbudować sklep internetowy, czy serwis społecznościowy wyróżniający się łatwym dostępem do interesujących treści. Ponadto za atrakcyjnością powyższego CMS-a przemawia jego prężny rozwój, istnienie wielojęzycznych wersji zapewniających uniwersalny wymiar systemu, tanie hostingi i pełna optymalizacja SEO! Wszechstronność zastosowania Joomli nie ulega wątpliwości, a zatem tylko od Ciebie zależy czy chcesz włączyć się w społeczność jej użytkowników!

2.Profesjonalizm Drupala

Jeśli prowadzisz duże przedsiębiorstwo i zależy Tobie na przedstawieniu szerokiego spektrum usług i produktów, Drupal z pewnością okaże się niezawodny. Powyższy system bazuje na multiplikacji funkcjonalności poprzez dodawanie nowych modułów, których efekty są ze sobą zestrojone. Tak więc, Drupal jest przydatny przy tworzeniu projektów wszelkiej kategorii: od osobistych blogów, stron komercyjnych i rozmaitych aplikacji. Pomimo że Drupal jest skomplikowany, pozwala na tworzenie niezwykle profesjonalnych witryn.

3.Przyjazność i łatwość w obsłudze WordPressa

Jeżeli jednak stawiasz na wygodę i prostotę w obsłudze, to wybór WordPressa jest najdogodniejszym rozwiązaniem. WordPress jako nieskomplikowany system zarządzania treścią pozwala zaprojektować niewielkie strony www (wizytówki internetowe), jednak wsparty pokaźną ilością pluginów pozwala na zaprojektowanie witryny sklepu internetowego ( np.WooCommerce ), forum albo systemu ogłoszeń.

Więcej na temat WordPressa |Tutaj!|

4.Trzy drogi do jednego celu!

Istnieje zatem kilka alternatyw, których korzyści są nieocenione. Wystarczy jedynie determinacja i opór, które pozwolą na osiągnięcie eksperckiego poziomu opanowania i znajomości tych trzech CMS-ów, a wtedy korzyści z nich płynące będą na wyciągnięcie ręki. Zawsze jednak można zaprojektowanie strony Twojej firmy powierzyć specjalistom, a efekt pracy będzie jeszcze lepszy!